PVC HIZLI KAPI

Pvc Hızlı Kapı Hakkında

Büyük ölçekli işletmelerin yoğun olarak çalıştığı alanlarda zamandan tasarruf etmek amaçlı tercih ettiği PVC hızlı kapı çok kullanışlıdır. Özellikle forklifti çok kullanan işletmelerin tercih ettiği bu kapılar enerji tasarrufu da sağlar. Sürekli açılıp kapanan kapılar belirli bir elektrik tüketimi yaparak işletme ekonomisine zararı olur. Fakat PVC kapılar tamamen ekonomik olup saniyeler içerisinde kapanarak elektrik tüketimini çok fazla etkilemez. Tamamen kişileri algılayıp ona göre açılıp kapanma özelliğinin olması da oldukça avantajlıdır. Gürültülü bir alanda kullanıldığı zaman içerideki mevcut gürültüyü kesinlikle aktarmaz. İçerde kaç desibel de gürültü olursa olsun dışarıdan bu gürültüyü duymanız imkansızdır.

Dilediğiniz renklere göre üretilen PVC hızlı kapı beklentilerinizi tam anlamıyla karşılamaktadır. Kapı tasarımı sizin istediğiniz doğrultusunda tasarlanabilir. Alt ve üst kısımları renkleri orta kısmı şeffaf olabilir. Bunun dışında tamamı şeffaf da olabilir. Çalışma ortamındaki çalışanları motive etmesini istiyorsanız ortası şeffaf olan tasarımları daha çok tercih etmelisiniz. Kapıların açılıp kapanması saniyeler içerisinde gerçekleşir. Hızla gelen forklift hızını alamayıp kapıya çarparsa kapı bulunduğu raydan çıkar fakat kesinlikle çalışana zarar vermez. Çalışan da çıkan kapıya aldırmadan kapının bulunduğu alandan çıkabilir. Sonrasında manuel olarak çıkan kapı rayına otomatik bir şekilde oturabilir. Çok kolay kullanım imkânı olan PVC kapılar en alt kısmında kullanılmış kalın süpürgelik dışarıdan çalışma alanına toz ve pislik girmesini engeller.

Temizliği oldukça basit olan PVC hızlı kapı kendi kendini temizleme özelliği ile de piyasalarda satılmaktadır. Temizlemek için ekstra insan gücüne ihtiyaç olmadan kendi kendine temizleyen bu kapılar işletmelerin kuruluşu sırasında alternatif sıralamada ilk sırada yer alır. Dış darbelere karşı dayanıklı olan PVC kapıların mekanizmaları herhangi bir olumsuzlukta değişebilir. Rayından defalarca çıksa dahi tek bir tuşla bu sorun hemen halledilebilir. Her türlü olumsuz durum göz önünde bulundurulup üretilen bu kapılar özellikle imalathanelerde çalışma alanlarının ayrılmasında tercih edilmektedir. Basit bir düzenekle hazırlanan PVC kapı işletmelerin favori ekipmanları arasında yer alır. Fabrika girişlerinde özellikle daha çok tercih edilen bu kapılar sürekli giriş çıkışın yapılacağı işyerleri için idealdir.